امام زمان(عج) در نامه ای فرموده اند: «وَ اکثِروُا الدُّعاءَ بتعجیلِ الفَرَجِ فإنَّ ذلکَ فَرَجُکُم؛ برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، زیرا مایه ی فرج شماست».
اخبار :: بیست و چهارمین جلسه شورای مشورتی و کارشناسی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی

بیست و چهارمین جلسه شورای مشورتی و کارشناسی موسسه ترویج فرهنگ قرآنی
 بیست و چهارمین  جلسه شورای  مشورتی و کارشناسی  موسسه ترویج فرهنگ قرآنی  با حضور اعضا در ساعت چهار بعدازظهر روز یکشنبه مورخ 20 دی ماه 95 تشکیل شد .
 در ابتدای جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید  آقای آقا بابایی  معاون اداری و مالی  موسسه  با توجه به میلاد با سعادت امام حسن عسکری علیه السلام در فضایل آن امام همام مطالبی ایراد کردند و سپس گزارش مختصری از دیدار مسئولین موسسه با ائمه محترم جمعه و مدیرکل و معاونت پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش استانهای ایلام، یزد و خراسان جنوبی ارایه دادند. دراین گزارش به نقطه نظرات  مسئولین آموزش وپرورش و مجریان درسهایی از قرآن و دانش آموزان اشاره شد و باز تاب این دیدارها  برای دانش آموزان را مثبت ارزیابی کردند. همچنین از حضور مسئولین مؤسسه در برخی مناطق  آموزش و پرورش شهر تهران شامل شهرستان ملارد ، چهار دانگه و مناطق 8 ،11،18 و 19  دیدار با رئیس ، معاون پرورشی و فرهنگی و مروج هرمنطقه و حضور در مدارس تحت پوشش درسهایی از قرآن  اشاره کردند .
ایشان یاد آور شدند  در هر منطقه  حداقل از دو مدرسه دخترانه و پسرانه  بازدید شده  ودر خراسان جنوبی  از چند روستای صفر مرزی بازدید شده است که مورد استقبال اولیای مدارس ،دانش اموزان و مجریان و مروجان درسهایی از قرآن قرار گرفته است 
 درادامه با توجه به دستورکارجلسه درخصوص نوع و کیفیت هدایایی دانش آموزان شرکت کننده در درسهای از قرآن درسفرهای استانی وچگونگی ادامه طرح اُنس با قرآن، هریک ازاعضا نظرات کارشناسی و مشورتی خود را ارایه  دادند  .
درنهایت این جلسه چهار مصوبه داشت :
 1- هدایایی دانش آموزان با سه شاخصه مرتبط با نیاز، ماندگاری و جذابیت وبا رویکرد فرهنگی بودن آن  در دو در سطح عمومی و اختصاصی تهیه شود .
2-برای اجرای مرحله دوم طرح اُنس با قرآن با رویکرد جدید  پیش نویس  اولیه طرح تهیه  شود 
3- برای طرح اُنس با قرآن یک بسته آموزشی پیش  بینی شده و درآن بر نیرو سازی و شناسایی  افراد فعال ، آگاه  و علاقمند به فعالیتهای قرآنی تاکید شود.  

  ارسال صفحه براي دوستان
چاپ صفحه چاپ صفحه

           جستجو
   پيوندها
   دفتر مقام معظم رهبري
   پايگاه درسهايي از قرآن
   پايگاه اطلاع رساني مهدويت
   پايگاه اينترنتي تبيان
   ستاد اقامه نماز
   وزارت آموزش و پرورش
   شبكه ملي مدارس ايران(رشد)
   دفتر رياست جمهوري
   مجلس شوراي اسلامي
   قوه قضاييه
سخن روز
اسامی برگزیدگان بیست و پنجمین دوره آزمون نهایی درسهایی از قرآن سال تحصیلی 95*96 (1396/6/14)
ابتکارات آموزش و پرورش در برنامه درسهایی از قرآن (1396/2/18)
فصل های کتاب انتخابات (1396/1/30)
بسیج و فرهنگ بسیجی در فرهنگ قرآن (1395/9/7)
مقاله آقای شیرازی (1395/8/4)

اين سايت متعلق به مؤسسه ترويج فرهنگ قرآني مي‌باشد"
www.TarvijeQuran.com